Дмитро Поддубний – член правління Бізнес-асоціації «МИ-ХЕРСОНЦІ» та співінвестор і співзасновник Urban CAD, вирішив розповісти, як все починалось.
«Об’єднались усі наші зв’язки, ідеї та вирішили спробувати!
Разом ми відвідали багато міст і бачили схожі проекти, які вже розвинені в Україні. Саме там з’їзджались представники багатьох громадських організацій і ми, споглядаючи за усім, заряджались ідеями, позитивним баченням та дізнались, як вони об’єднались, як це зробили, як їм вдалось, куди вони далі прямують. Це нас надихнуло і потім задались питанням – «Чому всі їздять кудись, а ми тут не можемо на місці зробити такий крутий простір?»
Нас це простимулювало і ми вирішили зробити такий проект, який у нас уже діє. Звернулись до власника Комбайнового заводу дізнатись, чи є у нього незадіяний простір, який він може виділити під соціальне підприємництво. Ми реалізуємо там соціальний проект, і пізніше виникла назва – Арт-платформа «Турбіна», а Urban CAD – це перша його частина. Так, як проект креативний та корисний, ним зацікавились люди, приєднались і почався процес його реалізації.
Urban CAD – приклад соціального підприємництва, де об’єдналось багато людей. Окремо треба висловити подяку власнику заводу – Олександру Олійнику, який виділив нам цю територію. Він, мабуть, один із перших соціальних підприємців Херсону, яких хотілось, щоб стало більше, повірив нам і довірив простір.
Я бажаю, щоб наше місто, яке зараз таке неактивне і у ніщо не вірить, поповнилось молодими ентузіастами, які хочуть власним прикладом показати, що соціальне підприємництво можливе. Воно виділяє кошти і створює креативні площадки, що вже давно задіяні по всьому світу. Багато хто з мешканців нашого міста уже їх бачив, як за кордоном так і в Україні, і має можливість порівняти, як заводи, шахти, промислові споруди перероблені у галереї, чи під інші соціальні проекти. Це дійсно працює і приносить користь людству.
Є мрія, щоб змінювалась ментальність, щоб люди, навіть, такі ж ентузіасти нашого міста, створювали й інші проекти, щоб це була позитивна конкуренція. Чим більше саме такої конкуренції, мені здається, то тим більше виграють мешканці нашого міста.
Прагнемо показати цим проектом приклад для усіх, що він є цінним, тому що створений для людей. Вони можуть приходити, разом з сім’єю, з дітками, відпочивати, розважатись та розвиватись. І це лише мала частина – 10% від задуманого. Чим більше людей приєднається, і буде допомагати, і брати в цьому участь, тим більше МИ зможемо разом зробити.
Є кілька великих підприємців, які нас підтримують. А, в основному, приклад показують представники малого бізнесу, і тому хочеться, аби великий бізнес, великий капітал у Херсоні, у якого є можливості, набагато більші ніж у нас, щоб помітили, повірили і підтримали нашу команду
Бажаю, щоб наше улюблене місто розвивалось, капіталізувалось, окультурювалось! МИ хочемо у ньому жити і пишатись НИМ!».