Urban Cad

/Urban Cad
Urban Cad 2018-08-10T13:57:32+00:00

Urban CAD – це результат неординарного та творчого підходу до реалізації вільного простору на території Комбайнового заводу, не задіяної у виробничому процесі. Це креативна арт-площадка, яка приймає різноманітні фестивалі, тематичні заходи, концерти, благодійні акції, конференції, театральні постановки, виставки, майстер-класи тощо. Це простір нового формату, який об’єднує усі покоління людей, які завжди знайдуть чим зайнятись. Це те місце, де кожен може генерувати і ділитись цікавими ідеями, знаходити однодумців і реалізовувати їх, адже атмосфера цьому сприяє.

Urban CAD – це C – creativity, A – art, D – development.

Місія:

розвиток креативної економіки Херсонського регіону, підвищення його туристичної привабливості.

Ми створюємо комфортні умови для творчості, спілкування, роботи, дозвілля та розвитку Херсонців та їх гостей, підтримуємо творчих людей та об’єднуємо представників креативних індустрій, тим самим формуючи нову лігу лідерів, здатних змінити не тільки рідне місто, але і весь світ за допомогою реалізації своїх ідей.

Мета та цілі:

 1. Покласти початок процесу ревіталізації у місті у вигляді пілотного проекту – Арт-платформа «Турбіна».
 2. Адаптувати промислову будівлю під запити міста.
 3. Задіяти громадськість, науку та владу до розвитку креативних індустрій.
 4. Активізувати діячів мистецтва та дати їм можливість реалізувати ідеї у рідному місті.
 5. Покращити імідж міста Херсона та зробити його культурним центром Півдня.
 6. Розвивати соціальне підприємництво.
 7. Зробити промислові об’єкти та місто загалом привабливим для іноземних інвестицій.

Це приклад усім, що разом МИ зможемо набагато більше.

Цінності:

 • Відкритість.
 • Свобода дій та самовираження.
 • Творчий інноваційний підхід до вирішення задач.
 • Постійний розвиток.
 • Комунікабельність та побудова мережі міцних зв’язків з партнерськими організаціями.
 • Позитивний імідж та злагоджена робота команди.
 • Проактивність кожного у межах реалізації проектів.
 • Креативне мислення.
 • Уміння об’єднувати лідерів.
 • Підтримка місцевих творчих та соціально направлених ініціатив.
 • Орієнтування на потреби та інтереси сучасного городянина та адаптація під зовнішній світ, який постійно змінюється.

Нагороди:

За перший сезон активної роботи арт-площадки, було отримано 4 престижних премії, 3 з яких – міжнародні. І це лише початок!

 1. Urban CAD отримав міжнародну премію – «Small BIZ Awards 2017» у номінації Краще соціальне підприємство. Це конкурс підприємницьких досягнень, створений з метою популяризації кращих бізнес-практик в Україні виключно у сферах, необхідних для сталого розвитку.European-Ukrainian Youth Policy Centre за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках ініціативи Democracy Study Centre реалізує проект сприяння розвитку малого бізнесу в Україні Small BIZ Awards.
 2. Премія ім. Роберта Боша. Фонд ім. Роберта Боша у співпраці з об’єднанням MitOst заснували програму Actors for Urban Changes, учасником якої став проект арт-платформа «Турбіна» і «Urban_Cad». Європейська програма Actors for Urban Changes націлена на стійкий розвиток міського середовища з опорою на місцеві ініціативи і залучення жителів за допомогою культурних заходів. Також підтримує міжгалузеві команди, до яких входять представники культурного, громадського і приватного секторів.10 проектів з 10 країн світу відібрані для обміну досвідом та апгрейду своїх ідей: Лечче (Італія), Рієка (Хорватія), Осло (Норвегія), Кишинів (Молдова), Тімішоара (Румунія), Лондон (Велика Британія), Валенсія (Іспанія), Вільнюс (Литва), Гамбург (Німеччина) та Херсон!
 1. «Лейпцизька премія інтегрованого розвитку в Україні 2017». Тема 2017 року – комфортні для життя міста. Конкурс проводить Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках співпраці між Міністерством регіонального розвитку та Міністерством навколишнього середовища ФРН.
  Було обрано 5 проектів, що отримали відзнаку, та 3-ох призерів з-поміж 45 проектів. Кращими проектами міського розвитку в рамках всеукраїнського щорічного конкурсу «Лейпцизька премія інтегрованого розвитку міст-2017» стали: проект з облаштування громадського простору «Змінюючи місця» (м. Одеса), проект реконструкції центральної площі у місті Іллінці (Вінницька область) та платформа громадських та культурних ініціатив «Турбіна» і Урбан-сад (м. Херсон).
 2. «Бренд року 2017» у номінації – «Найпопулярніша атракція». Управління культури Херсонської міської ради провів удруге конкурс «Премія бренд року 2017» з метою визначення кращих серед закладів готельного та ресторанного господарства, місць відпочинку тощо, що виділяються в сфері розвитку туризму м. Херсона.

Історія:

У жовтні 2016 року почали з дворового простору. Між двох цехів був невеличкий дворик з групою дикорослих дерев і його вирішили перетворити в Urban CAD. До справи взялась Олена Афансьєва, засновник та натхненник творчого центру «Тотем», з яким ми товаришуємо. Дизайнери, художники, музиканти, кіношники та просто креативні люди приходили у вільний час до саду, вклали душу в процес відтворення майбутнього простору і на сірих стінах з’явились малюнки.